LAN02TA3R3J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LAN02TA3R3J
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 3.3UH 370MA 570MOHM TH
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Current Rating :
370mA
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Q Factor :
50
Tolerance :
±5%
Number of Terminations :
2
Diameter :
2.4mm
Package / Case :
Axial
Frequency - Self Resonant :
50MHz
Test Frequency :
7.96MHz
Core Material :
Ferrite
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Inductance :
3.3μH
Shape/Size Description :
TUBULAR PACKAGE
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.094Diax0.142L 2.40mmx3.60mm
Construction :
Cylindrical
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
Ammo Pack
Shielding :
Unshielded
Series :
LA, N Type
DC Resistance (DCR) :
570mOhm Max
Q @ Freq :
40 @ 7.96MHz
Packaging :
Tray
Terminal Shape :
Wire
Number of Functions :
1
Halogen Free :
Halogen Free
Mounting Type :
Through Hole
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Max DC Current :
370mA
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
Mount :
Through Hole
Datasheets
LAN02TA3R3J
LAN02TA3R3J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD