LAL04TB821K
Mfr.Part #
LAL04TB821K
Description
FIXED IND 820UH 105MA 10.5OHM TH
Inductance :
820μH
Packaging :
Tray
Current Rating :
105mA
Q @ Freq :
55 @ 796kHz
Inductance Frequency - Test :
796kHz
DC Resistance (DCR) :
10.5Ohm Max
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.157Diax0.386L 4.00mmx9.80mm
Frequency - Self Resonant :
1.85MHz
HTS Code :
Test Frequency :
796kHz
Datasheets
LAL04TB821K
LAL04TB821K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD