LAL04TB1R0M
Mfr.Part #
LAL04TB1R0M
Description
FIXED IND 1UH 920MA 190 MOHM TH
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Tolerance :
±20%
Test Frequency :
25.2MHz
Q @ Freq :
45 @ 25.2MHz
Inductance :
1μH
Current Rating :
920mA
Size / Dimension :
0.157Diax0.386L 4.00mmx9.80mm
Packaging :
Tray
Frequency - Self Resonant :
157MHz
DC Resistance (DCR) :
190mOhm Max
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max DC Current :
920mA
Datasheets
LAL04TB1R0M
LAL04TB1R0M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD