LAL04SK2R2M
Mfr.Part #
LAL04SK2R2M
Description
FIXED IND 2.2UH 750MA 280MOHM TH
Fixed Inductors
Core Material :
Ferrite
Size / Dimension :
0.157Diax0.386L 4.00mmx9.80mm
ECCN Code :
EAR99
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Quality Factor-Min (at L-nom) :
55
Tolerance :
±20%
Current Rating :
750mA
Frequency - Self Resonant :
110MHz
Through Hole
Rated Current-Max :
0.75A
Unshielded
Terminal Shape :
Wire
Operating Temperature :
-25°C~105°C
DC Resistance (DCR) :
280mOhm Max
Mounting Type :
Through Hole
Shape/Size Description :
TUBULAR PACKAGE
Number of Terminations :
2
Packaging :
Bulk
Test Frequency :
7.96MHz
Q @ Freq :
55 @ 7.96MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Functions :
1
Inductance Frequency - Test :
7.96MHz
Inductance :
2.2μH
HTS Code :
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Datasheets
LAL04SK2R2M
LAL04SK2R2M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD