LAL04NA560K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LAL04NA560K
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 56UH 320MA 1.34 OHM TH
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Package / Case :
Axial
Inductance :
56μH
Frequency - Self Resonant :
6.2MHz
Q @ Freq :
40 @ 2.52MHz
Shielding :
Unshielded
DC Resistance (DCR) :
1.34Ohm Max
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance Frequency - Test :
2.52MHz
Test Frequency :
2.52MHz
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.157Diax0.386L 4.00mmx9.80mm
Lead Free :
Lead Free
Mounting Type :
Through Hole
Tolerance :
±10%
Series :
LA, L Type
Current Rating :
320mA
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Bulk
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Published :
Datasheets
LAL04NA560K
LAL04NA560K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD