LAL04KB3R9K
Mfr.Part #
LAL04KB3R9K
Description
FIXED IND 3.9UH 640MA 370MOHM TH
Tolerance :
±10%
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Bulk
Inductance Frequency - Test :
7.96MHz
Inductance :
3.9μH
Frequency - Self Resonant :
65MHz
Size / Dimension :
0.157Diax0.386L 4.00mmx9.80mm
DC Resistance (DCR) :
370mOhm Max
Q @ Freq :
65 @ 7.96MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
65
Shielding :
Unshielded
Current Rating :
640mA
Test Frequency :
7.96MHz
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Rated Current-Max :
0.64A
Datasheets
LAL04KB3R9K
LAL04KB3R9K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD