LAL03TBR22M
Mfr.Part #
LAL03TBR22M
Description
FIXED IND 220NH 400MA 400MOHM TH
Fixed Inductors
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Q @ Freq :
35 @ 25.2MHz
Terminal Shape :
Wire
ECCN Code :
EAR99
Shape/Size Description :
TUBULAR PACKAGE
Inductance :
220nH
Size / Dimension :
0.102Diax0.276L 2.60mmx7.00mm
Current Rating :
400mA
Through Hole
Core Material :
Ferrite
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Tin (Sn)
DC Resistance (DCR) :
400mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
25.2MHz
Rated Current-Max :
0.4A
Quality Factor-Min (at L-nom) :
35
Test Frequency :
25.2MHz
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Published :
Number of Functions :
1
Frequency - Self Resonant :
450MHz
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±20%
Datasheets
LAL03TBR22M
LAL03TBR22M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD