LAL03TB471K
Mfr.Part #
LAL03TB471K
Description
FIXED IND 470UH 55MA 24 OHM TH
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Inductance :
470μH
Tolerance :
±10%
Current Rating :
55mA
Size / Dimension :
0.102Diax0.276L 2.60mmx7.00mm
Q @ Freq :
50 @ 796kHz
Test Frequency :
796kHz
Frequency - Self Resonant :
2.25MHz
Inductance Frequency - Test :
796kHz
DC Resistance (DCR) :
24Ohm Max
Datasheets
LAL03TB471K
LAL03TB471K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD