LAL03KH4R7K
Mfr.Part #
LAL03KH4R7K
Description
FIXED IND 4.7UH 190MA 1.7 OHM TH
Inductance Frequency - Test :
7.96MHz
Q @ Freq :
50 @ 7.96MHz
DC Resistance (DCR) :
1.7Ohm Max
Test Frequency :
7.96MHz
Inductance :
4.7μH
Current Rating :
190mA
Frequency - Self Resonant :
56MHz
HTS Code :
Size / Dimension :
0.102Diax0.276L 2.60mmx7.00mm
Tolerance :
±10%
Published :
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Datasheets
LAL03KH4R7K
LAL03KH4R7K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD