LAL03KH3R9K
Mfr.Part #
LAL03KH3R9K
Description
FIXED IND 3.9UH 200MA 1.6 OHM TH
Fixed Inductors
Terminal Shape :
Wire
Q @ Freq :
50 @ 7.96MHz
Test Frequency :
7.96MHz
Shape/Size Description :
TUBULAR PACKAGE
Current Rating :
200mA
HTS Code :
Published :
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Frequency - Self Resonant :
65MHz
Size / Dimension :
0.102Diax0.276L 2.60mmx7.00mm
DC Resistance (DCR) :
1.6Ohm Max
Tolerance :
±10%
Inductance Frequency - Test :
7.96MHz
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Number of Terminations :
2
Core Material :
Ferrite
Inductance :
3.9μH
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Mount :
Through Hole
Rated Current-Max :
0.2A
ECCN Code :
EAR99
Number of Functions :
1
Datasheets
LAL03KH3R9K
LAL03KH3R9K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD