LAL03KH391K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LAL03KH391K
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 390UH 55MA 22 OHM TH
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
HTS Code :
Shielding :
Unshielded
Q @ Freq :
50 @ 796kHz
Current Rating :
55mA
Packaging :
Bulk
Series :
LA, L Type
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
Wire
Mount :
Through Hole
DC Resistance (DCR) :
22Ohm Max
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Package / Case :
Axial
Rated Current-Max :
0.055A
Inductance :
390μH
Lead Free :
Lead Free
Number of Terminations :
2
Inductance Frequency - Test :
796kHz
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Size / Dimension :
0.102Diax0.276L 2.60mmx7.00mm
Core Material :
Ferrite
Number of Functions :
1
Published :
Pbfree Code :
yes
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Tolerance :
±10%
Frequency - Self Resonant :
2.4MHz
Test Frequency :
796kHz
ECCN Code :
EAR99
Shape/Size Description :
TUBULAR PACKAGE
Mounting Type :
Through Hole
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
LAL03KH391K
LAL03KH391K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD