LAL02VD151K
Mfr.Part #
LAL02VD151K
Description
FIXED IND 150UH 39MA 16 OHM TH
Test Frequency :
796kHz
Lead Free :
Lead Free
Diameter :
2.3mm
1 (Unlimited)
Packing Method :
Ammo Pack
Current Rating :
39mA
Published :
Max DC Current :
39mA
Tolerance :
±10%
HTS Code :
Shielding :
Unshielded
Mounting Type :
Through Hole
Q Factor :
40
Halogen Free :
Halogen Free
Packaging :
Tray
Frequency - Self Resonant :
6MHz
Size / Dimension :
0.091Diax0.134L 2.30mmx3.40mm
Inductance :
150μH
Q @ Freq :
40 @ 796kHz
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Construction :
Cylindrical
DC Resistance (DCR) :
16Ohm Max
Datasheets
LAL02VD151K
LAL02VD151K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD