LAL02VA221K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LAL02VA221K
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 220UH 35MA 20 OHM TH
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Series :
LA, L Type
Frequency - Self Resonant :
5MHz
Diameter :
2.3mm
Mounting Type :
Through Hole
Inductance :
220μH
DC Resistance (DCR) :
20Ohm Max
Current Rating :
35mA
Package / Case :
Axial
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.091Diax0.134L 2.30mmx3.40mm
Published :
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Shape/Size Description :
TUBULAR PACKAGE
Lead Free :
Lead Free
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Q Factor :
40
Max DC Current :
35mA
Number of Functions :
1
Terminal Shape :
Wire
Operating Temperature :
-25°C~105°C
HTS Code :
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tray
Shielding :
No
Core Material :
Ferrite
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Q @ Freq :
40 @ 796kHz
Test Frequency :
796kHz
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Datasheets
LAL02VA221K
LAL02VA221K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD