LAL02TB680K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LAL02TB680K
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 68UH 64MA 7.2 OHM TH
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Construction :
Cylindrical
Packaging :
Tray
Packing Method :
Ammo Pack
HTS Code :
Mount :
Through Hole
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Halogen Free :
Halogen Free
Number of Terminations :
2
Q @ Freq :
40 @ 2.52MHz
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Shape/Size Description :
TUBULAR PACKAGE
Lead Free :
Lead Free
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Published :
Inductance :
68μH
Mounting Type :
Through Hole
Max DC Current :
64mA
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency - Self Resonant :
10MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.091Diax0.134L 2.30mmx3.40mm
Series :
LA, L Type
Shielding :
Unshielded
Diameter :
2.3mm
Number of Functions :
1
Current Rating :
64mA
Terminal Shape :
Wire
ECCN Code :
EAR99
Q Factor :
40
Package / Case :
Axial
DC Resistance (DCR) :
7.2Ohm Max
Test Frequency :
2.52MHz
Core Material :
Ferrite
Datasheets
LAL02TB680K
LAL02TB680K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD