LAL02TB390K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LAL02TB390K
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 39UH 74MA 5.2 OHM TH
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Lead Free :
Lead Free
Inductor Application :
RF INDUCTOR
RoHS Status :
RoHS Compliant
Shielding :
Unshielded
Terminal Shape :
Wire
Halogen Free :
Halogen Free
Number of Terminations :
2
Shape/Size Description :
TUBULAR PACKAGE
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Construction :
Cylindrical
Published :
Packing Method :
Ammo Pack
Core Material :
Ferrite
Current Rating :
74mA
HTS Code :
Packaging :
Tray
Q Factor :
40
Tolerance :
±10%
Q @ Freq :
40 @ 2.52MHz
Diameter :
2.3mm
DC Resistance (DCR) :
5.2Ohm Max
Size / Dimension :
0.091Diax0.134L 2.30mmx3.40mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Test Frequency :
2.52MHz
Package / Case :
Axial
Mount :
Through Hole
Max DC Current :
74mA
Series :
LA, L Type
Frequency - Self Resonant :
13MHz
Mounting Type :
Through Hole
Number of Functions :
1
Inductance :
39μH
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
LAL02TB390K
LAL02TB390K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD