L77TWC25W3SFM
Mfr.Part #
L77TWC25W3SFM
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS PNL MNT
Shell Size, Connector Layout :
4 DC C - 25W3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
300V
Mounting Type :
Panel Mount
Mount :
Free Hanging, Panel
Number of Rows :
2
Orientation :
Straight
Termination :
Solder Cup
Packaging :
Bulk
Machined
Current Rating :
7.5A
Contact Type :
Signal and Coax or Power (Not Included)
Reach Compliance Code :
Unknown
Factory Lead Time :
11 Weeks
RoHS Compliant
Published :
Number of Positions :
25 (22 + 3 Coax or Power)
Datasheets
L77TWC25W3SFM
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions L77TWC25W3SFM from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~155°C, Mounting Type:Panel Mount, L77TWC25W3SFM pinout, L77TWC25W3SFM datasheet PDF, L77TWC25W3SFM amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions L77TWC25W3SFM ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
L77TWC25W3SFM Overview
L77TWC25W3SFM Features
TW series
L77TWC25W3SFM Applications
There are a lot of Amphenol ICC (Commercial Products)
L77TWC25W3SFM D-Sub Connectors applications.
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP