L77TWC21WA4SMCSVRM6
Mfr.Part #
L77TWC21WA4SMCSVRM6
Description
CONN D-SUB RCPT 21POS R/A SLDR
Voltage - Rated :
300V
Feature :
Board Lock, Mounting Brackets
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Pins :
21
Mount :
Through Hole
Housing Material :
Thermoplastic
Backset Spacing :
0.319 (8.10mm)
Number of Positions :
21 (17 + 4 Coax)
Shell Size, Connector Layout :
4 DC C - 21WA4
Contact Type :
Coax and Signal
Published :
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Orientation :
RIGHT ANGLE
Max Operating Temperature :
155°C
Packaging :
Tray
Termination :
Solder
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole, Right Angle
TW
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions L77TWC21WA4SMCSVRM6 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:21, Operating Temperature:-55°C~155°C, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Right Angle, L77TWC21WA4SMCSVRM6 pinout, L77TWC21WA4SMCSVRM6 datasheet PDF, L77TWC21WA4SMCSVRM6 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions L77TWC21WA4SMCSVRM6 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
L77TWC21WA4SMCSVRM6 Overview
The connector type Receptacle, Female Sockets refers to the connector type.The device's mounting type is Panel Mount, Through Hole, Right Angle.In order to package the product, a Tray case is used.It belongs to the TW Series of products.The device is equipped with 21 pins.It's best to use it when the temperature is below 155°C.This device must operate at a minimum temperature of -55°C.Its Board Lock, Mounting Brackets feature renders it more powerful in many ways.The part is mounted by Through Hole.The device runs in -55°C~155°C Operating Temperature.
L77TWC21WA4SMCSVRM6 Features
TW series
L77TWC21WA4SMCSVRM6 Applications
There are a lot of Amphenol ICC (Commercial Products)
L77TWC21WA4SMCSVRM6 D-Sub Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP