L77TWB21W1P
Mfr.Part #
L77TWB21W1P
Description
CONN D-SUB PLUG 21POS PNL MNT
D-Sub Connector Assemblies
Pbfree Code :
yes
Option :
GENERAL PURPOSE
Contact Material :
Brass
Shell Size, Connector Layout :
3 DB B - 21W1
MIL Conformance :
yes
Empty Shell :
No
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
Solder Cup
1 (Unlimited)
Total Number of Contacts :
21
Voltage - Rated :
300V
Number of Rows :
2
Filter Feature :
No
Current Rating :
7.5A
IEC Conformance :
Mounting Type :
Panel Mount
Contact Type :
Signal and Coax or Power (Not Included)
Mount :
Free Hanging, Panel
Connector Type :
Plug, Male Pins
Number of Positions :
21 (20 + 1 Coax or Power)
Orientation :
Straight
HTS Code :
Reach Compliance Code :
Unknown
DIN Conformance :
Contact Finish :
Gold
JESD-609 Code :
e3
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Packaging :
Bulk
D-Sub, Combo
Mixed Contacts :
Series :
TW
Insulation Material :
POLYETHYLENE
Shell Finish :
Tin
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
L77TWB21W1P
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions L77TWB21W1P from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~155°C, Mounting Type:Panel Mount, L77TWB21W1P pinout, L77TWB21W1P datasheet PDF, L77TWB21W1P amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions L77TWB21W1P ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
L77TWB21W1P Overview
L77TWB21W1P Features
TW series
L77TWB21W1P Applications
There are a lot of Amphenol ICC (Commercial Products)
L77TWB21W1P D-Sub Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP