L77SDAH15SVFMC309
Mfr.Part #
L77SDAH15SVFMC309
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS SLDR CUP
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
SD
Voltage - Rated :
250V
Shell Size, Connector Layout :
2 DA A
Mount :
Free Hanging
Factory Lead Time :
11 Weeks
Contact Form :
Stamped
Contact Finish Thickness :
30.0μin 0.76μm
Current Rating :
5A
Number of Positions :
15
Termination :
Solder Cup
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Contact Material :
Phosphor Bronze
Flange Feature :
Cable Side (4-40); Mating Side, Female Screwlock (M3)
Datasheets
L77SDAH15SVFMC309
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions L77SDAH15SVFMC309 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Free Hanging (In-Line), L77SDAH15SVFMC309 pinout, L77SDAH15SVFMC309 datasheet PDF, L77SDAH15SVFMC309 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions L77SDAH15SVFMC309 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
L77SDAH15SVFMC309 Overview
L77SDAH15SVFMC309 Features
SD series
L77SDAH15SVFMC309 Applications
There are a lot of Amphenol ICC (Commercial Products)
L77SDAH15SVFMC309 D-Sub Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP