L77SDAG15SOL2RM8G
Mfr.Part #
L77SDAG15SOL2RM8G
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR
Contact Material :
Phosphor Bronze
Shell Size, Connector Layout :
2 DA A
Flange Feature :
Board Side (M3); Mating Side, Female Screwlock (M3)
Contact Finish Thickness :
30.0μin 0.76μm
Orientation :
Straight
Factory Lead Time :
6 Weeks
Mount :
Through Hole
Gold
Feature :
Board Lock
RoHS Compliant
Pitch :
2.74mm
Series :
SD
Voltage - Rated :
250V
Number of Positions :
15
Contact Form :
Stamped
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Mounting Type :
Through Hole
Termination :
Solder
Current Rating :
5A
Datasheets
L77SDAG15SOL2RM8G
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions L77SDAG15SOL2RM8G from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Through Hole, L77SDAG15SOL2RM8G pinout, L77SDAG15SOL2RM8G datasheet PDF, L77SDAG15SOL2RM8G amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions L77SDAG15SOL2RM8G ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
L77SDAG15SOL2RM8GC309 Overview
L77SDAG15SOL2RM8GC309 Features
SD series
L77SDAG15SOL2RM8GC309 Applications
There are a lot of Amphenol ICC (Commercial Products)
L77SDAG15SOL2RM8GC309 D-Sub Connectors applications.
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP