L77DBG25SAJ4VFM2
Mfr.Part #
L77DBG25SAJ4VFM2
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SLDR
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Connector Style :
D-Sub
Voltage - Rated :
300V
Backset Spacing :
0.319 (8.10mm)
Termination :
Solder
Current Rating :
7.5A
Contact Type :
Signal
Number of Positions :
25
Feature :
Mounting Brackets
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Brass
Packaging :
Tray
Contact Form :
Machined
Pitch :
2.76mm
Orientation :
RIGHT ANGLE
Contact Finish Thickness :
8.00μin 0.203μm
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Number of Rows :
2
Housing Material :
Glass
Reach Compliance Code :
Unknown
Flange Feature :
Board Side (M3); Mating Side, Female Screwlock (M3)
Shell Size, Connector Layout :
3 DB B
Color :
Black
Contact Finish :
Gold
Factory Lead Time :
11 Weeks
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
D
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Dielectric Material :
Thermoplastic, Glass Filled
Datasheets
L77DBG25SAJ4VFM2
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions L77DBG25SAJ4VFM2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Through Hole, Right Angle, L77DBG25SAJ4VFM2 pinout, L77DBG25SAJ4VFM2 datasheet PDF, L77DBG25SAJ4VFM2 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions L77DBG25SAJ4VFM2 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
L77DBG25SAJ4VFM2 Overview
L77DBG25SAJ4VFM2 Features
D series
L77DBG25SAJ4VFM2 Applications
There are a lot of Amphenol ICC (Commercial Products)
L77DBG25SAJ4VFM2 D-Sub Connectors applications.
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP