L77DA15SAJ4VFM
Mfr.Part #
L77DA15SAJ4VFM
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SLDR
Series :
D
Backset Spacing :
0.319 (8.10mm)
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Shell Size, Connector Layout :
2 DA A
Contact Finish Thickness :
8.00μin 0.203μm
Tray
Reach Compliance Code :
Unknown
Pitch :
2.74mm
Contact Form :
Machined
Factory Lead Time :
11 Weeks
Flange Feature :
Mating Side, Female Screwlock (M3)
Contact Material :
Brass
Voltage - Rated :
300V
Feature :
Mounting Brackets
Orientation :
RIGHT ANGLE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Positions :
15
Current Rating :
7.5A
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Datasheets
L77DA15SAJ4VFM
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions L77DA15SAJ4VFM from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Through Hole, Right Angle, L77DA15SAJ4VFM pinout, L77DA15SAJ4VFM datasheet PDF, L77DA15SAJ4VFM amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions L77DA15SAJ4VFM ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
L77DA15SAJ4VFM Overview
L77DA15SAJ4VFM Features
D series
L77DA15SAJ4VFM Applications
There are a lot of Amphenol ICC (Commercial Products)
L77DA15SAJ4VFM D-Sub Connectors applications.
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP