L777SDCH37POL2RM5G
Mfr.Part #
L777SDCH37POL2RM5G
Description
CONN D-SUB PLUG 37POS VERT SLDR
Termination :
Solder
Number of Positions :
37
Pitch :
2.76mm
Current Rating :
5A
Contact Finish :
Gold
Contact Plating :
Gold
Max Operating Temperature :
155°C
Feature :
Board Lock, Grounding Indents
Flange Feature :
Board Side (4-40)
15.0μin 0.38μm
Min Operating Temperature :
-55°C
2
Current Rating (Amps) :
5A
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Shell Size, Connector Layout :
4 DC C
Mounting Type :
Through Hole
Housing Material :
Glass
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions L777SDCH37POL2RM5G from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Through Hole, L777SDCH37POL2RM5G pinout, L777SDCH37POL2RM5G datasheet PDF, L777SDCH37POL2RM5G amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions L777SDCH37POL2RM5G ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
L777SDCH37POL2RM5G Overview
L777SDCH37POL2RM5G Features
SD series
L777SDCH37POL2RM5G Applications
There are a lot of Amphenol ICC (Commercial Products)
L777SDCH37POL2RM5G D-Sub Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP