L777SDBG25POL2RM5G
Mfr.Part #
L777SDBG25POL2RM5G
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS VERT SLDR
Number of Positions :
25
Reach Compliance Code :
Unknown
Flange Feature :
Board Side (M3)
Mounting Type :
Through Hole
Contact Material :
Brass
Orientation :
Straight
Feature :
Board Lock, Grounding Indents
Shell Size, Connector Layout :
3 DB B
Connector Type :
Plug, Male Pins
Contact Form :
Stamped
Series :
SD
Pitch :
2.76mm
Current Rating :
5A
Voltage - Rated :
250V
Contact Finish Thickness :
15.0μin 0.38μm
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
6 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions L777SDBG25POL2RM5G from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-55°C~125°C, L777SDBG25POL2RM5G pinout, L777SDBG25POL2RM5G datasheet PDF, L777SDBG25POL2RM5G amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions L777SDBG25POL2RM5G ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
L777SDBG25POL2RM5G Overview
L777SDBG25POL2RM5G Features
SD series
L777SDBG25POL2RM5G Applications
There are a lot of Amphenol ICC (Commercial Products)
L777SDBG25POL2RM5G D-Sub Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP