L777SDBG25POL2RM5
Mfr.Part #
L777SDBG25POL2RM5
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS VERT SLDR
Brass
Total Number of Contacts :
25
Operating Temperature :
-55°C~125°C
SD
Empty Shell :
No
UL94 V-0
UL Flammability Code :
94V-0
Pitch :
2.76mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Option :
GENERAL PURPOSE
Housing Material :
Glass
Shell Finish :
Tin
Mount :
Through Hole
Flange Feature :
Board Side (M3)
Number of Rows :
2
Mixed Contacts :
No
Termination :
Solder
Reach Compliance Code :
Unknown
Shell Size, Connector Layout :
3 DB B
Voltage - Rated :
250V
Mounting Type :
Through Hole
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Tray
JESD-609 Code :
e3
Contact Type :
Signal
MIL Conformance :
yes
Feature :
Board Lock, Grounding Indents
Number of Positions :
25
IEC Conformance :
Contact Finish Thickness :
15.0μin 0.38μm
DIN Conformance :
Contact Finish :
Gold
Filter Feature :
Current Rating :
5A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
L777SDBG25POL2RM5
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions L777SDBG25POL2RM5 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Through Hole, L777SDBG25POL2RM5 pinout, L777SDBG25POL2RM5 datasheet PDF, L777SDBG25POL2RM5 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions L777SDBG25POL2RM5 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
L777SDBG25POL2RM5 Overview
L777SDBG25POL2RM5 Features
SD series
L777SDBG25POL2RM5 Applications
There are a lot of Amphenol ICC (Commercial Products)
L777SDBG25POL2RM5 D-Sub Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP