L777SDBG25P
Mfr.Part #
L777SDBG25P
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP
RoHS Compliant
Reach Compliance Code :
Unknown
Flange Feature :
Cable Side (M3)
Pitch :
2.76mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating :
5A
Mount :
Free Hanging, Panel
Shell Size, Connector Layout :
3 DB B
Feature :
Grounding Indents
Number of Positions :
25
Termination :
Solder Cup
15.0μin 0.38μm
Published :
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Voltage - Rated :
250V
Housing Material :
Glass
Datasheets
L777SDBG25P
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions L777SDBG25P from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Free Hanging (In-Line), L777SDBG25P pinout, L777SDBG25P datasheet PDF, L777SDBG25P amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions L777SDBG25P ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
L777SDBG25P Overview
L777SDBG25P Features
SD series
L777SDBG25P Applications
There are a lot of Amphenol ICC (Commercial Products)
L777SDBG25P D-Sub Connectors applications.
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP