L777DFBH25PAM4B
Mfr.Part #
L777DFBH25PAM4B
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SLDR
Brass
Orientation :
Straight
Shell Size, Connector Layout :
3 DB B
Voltage - Rated :
300V
Mount :
Panel, Through Hole
Number of Positions :
25
Feature :
Grounding Indents, Mounting Brackets
Current Rating (Amps) :
7.5A
Flange Feature :
Board Side (4-40)
Max Operating Temperature :
155°C
Backset Spacing :
0.590 (14.99mm)
Min Operating Temperature :
-55°C
Current Rating :
7.5A
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
L777DFBH25PAM4B
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions L777DFBH25PAM4B from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Right Angle, Operating Temperature:-55°C~155°C, L777DFBH25PAM4B pinout, L777DFBH25PAM4B datasheet PDF, L777DFBH25PAM4B amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions L777DFBH25PAM4B ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
L777DFBH25PAM4B Overview
L777DFBH25PAM4B Features
DF series
L777DFBH25PAM4B Applications
There are a lot of Amphenol ICC (Commercial Products)
L777DFBH25PAM4B D-Sub Connectors applications.
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP