L717SDAG15P
Mfr.Part #
L717SDAG15P
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS SLDR CUP
Stock
73
In Stock :
73
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Reach Compliance Code :
Unknown
Color :
Black
Number of Positions :
15
Mount :
Free Hanging, Panel
Factory Lead Time :
6 Weeks
Termination :
Solder Cup
Contact Finish Thickness :
Flash
Published :
2004
Orientation :
Straight
Contact Form :
Stamped
Flange Feature :
Cable Side (M3)
Housing Material :
Glass
Voltage - Rated :
250V
Feature :
Grounding Indents
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Current Rating :
5A
Series :
SD
Pitch :
2.74mm
Datasheets
L717SDAG15P
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions L717SDAG15P from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Free Hanging (In-Line), L717SDAG15P pinout, L717SDAG15P datasheet PDF, L717SDAG15P amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions L717SDAG15P ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Amphenol Communications Solutions L717SDAG15P
L717SDAG15P Overview
L717SDAG15P Features
SD series
L717SDAG15P Applications
There are a lot of Amphenol ICC (Commercial Products)
L717SDAG15P D-Sub Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP