L717DD50P1AUN
Mfr.Part #
L717DD50P1AUN
Description
CONN D-SUB PLUG 50POS R/A SLDR
D-Sub Connector Assemblies
Reach Compliance Code :
Unknown
Backset Spacing :
0.406 (10.30mm)
Voltage - Rated :
300V
Termination :
Solder
Pitch :
2.76mm
Contact Finish Thickness :
8.00μin 0.203μm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Number of Rows :
3
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
Shell Size, Connector Layout :
5 DD D
Current Rating :
7.5A
Number of Positions :
50
Machined
Orientation :
RIGHT ANGLE
Feature :
Grounding Indents, Mounting Brackets
Datasheets
L717DD50P1AUN
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions L717DD50P1AUN from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Through Hole, Right Angle, L717DD50P1AUN pinout, L717DD50P1AUN datasheet PDF, L717DD50P1AUN amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions L717DD50P1AUN ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
L717DD50P1AUN Overview
L717DD50P1AUN Features
D series
L717DD50P1AUN Applications
There are a lot of Amphenol ICC (Commercial Products)
L717DD50P1AUN D-Sub Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP