L717DBH25PAM4BRM6
Mfr.Part #
L717DBH25PAM4BRM6
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SLDR
Contact Finish Thickness :
8.00μin 0.203μm
Voltage - Rated :
300V
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Factory Lead Time :
11 Weeks
Mount :
Through Hole
Feature :
Board Lock, Grounding Indents, Mounting Brackets
Shell Size, Connector Layout :
3 DB B
Termination :
Solder
Flange Feature :
Board Side (4-40)
Pitch :
2.76mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating :
7.5A
Series :
D
Orientation :
RIGHT ANGLE
Gender :
Male
Number of Rows :
2
Backset Spacing :
0.590 (14.99mm)
Number of Positions :
25
Datasheets
L717DBH25PAM4BRM6
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions L717DBH25PAM4BRM6 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Right Angle, Operating Temperature:-55°C~125°C, L717DBH25PAM4BRM6 pinout, L717DBH25PAM4BRM6 datasheet PDF, L717DBH25PAM4BRM6 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions L717DBH25PAM4BRM6 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
L717DBH25PAM4BRM6 Overview
L717DBH25PAM4BRM6 Features
D series
L717DBH25PAM4BRM6 Applications
There are a lot of Amphenol ICC (Commercial Products)
L717DBH25PAM4BRM6 D-Sub Connectors applications.
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Blowers
  • Control panels
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP