L6R250D-480
Mfr.Part #
L6R250D-480
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 250W
Stock
45
In Stock :
45
No Load Power Consumption :
150mW Max
Power (Watts) :
250W
Series :
Tri-Mag®, L6R250D (250W)
Region Utilized :
International
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Input :
90V~264VAC
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Cord Length :
59 1.50m
Weight :
2.3lbs 1kg
Operating Temperature :
0°C~40°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
8.03Lx3.70W x 1.71 H 204.0mmx94.0mmx43.6mm
Voltage - Output :
48V
Current - Output (Max) :
5.2A
Input Connector :
IEC 320-C14
Approval Agency :
CE, CUL, UL
Output Connector :
Rectangular, 6 Position