L6R160D-480-C6
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
L6R160D-480-C6
Manufacturer
Tri-Mag, LLC
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 158W
Manufacturer :
Tri-Mag, LLC
Product Category :
Power (Watts) :
158W
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Region Utilized :
International
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Approvals :
CE, CUL, UL
Applications :
ITE (Commercial)
Current - Output (Max) :
3.3A
Series :
Tri-Mag®, L6R160D
Size / Dimension :
6.89 L x 2.91 W x 1.65 H (175.0mm x 74.0mm x 42.0mm)
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Input Connector :
IEC 320-C6
Voltage - Output :
48V
Form :
Desktop (Class I)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Cord Length :
59 (1.50m)
Weight :
1.543 lb (700.0g)
Polarization :
No Load Power Consumption :
150mW (Max)
Output Connector :
Power DIN, 4 Pin