L6R160D-190-C14
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
L6R160D-190-C14
Manufacturer
Tri-Mag, LLC
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 160W
Manufacturer :
Tri-Mag, LLC
Product Category :
Input Connector :
IEC 320-C14
Region Utilized :
International
Voltage - Input :
90V~264VAC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
160W
Approval Agency :
CE, CUL, UL
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Current - Output (Max) :
8.4A
Output Connector :
Power DIN, 4 Pin
No Load Power Consumption :
150mW Max
Series :
Tri-Mag®, L6R160D (160W)
Size / Dimension :
6.89Lx2.91W x 1.65 H 175.0mmx74.0mmx42.0mm
Operating Temperature :
0°C~40°C
Weight :
1.543lb 700.0g
Applications :
ITE (Commercial)
Voltage - Output :
19V