L4012C150MDWDT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
L4012C150MDWDT
Manufacturer
KEMET
Package / Case
1616 (4040 Metric)
Datasheet
Download
Description
L4012C150MDWDT
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Fixed Inductors
Width :
4 mm
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Ratings :
Package :
Tape and Reel (TR)
Maximum Operating Temperature :
+ 120 C
Length :
4 mm
Features :
Operating Temperature :
-25°C ~ 120°C
Frequency - Self Resonant :
23MHz
Current Rating (Amps) :
560 mA
Q @ Freq :
Tolerance :
±20%
Self Resonant Frequency :
23 MHz
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Product :
Power Inductors
Mounting Style :
PCB Mount
Minimum Operating Temperature :
- 25 C
Shielding :
Shielded
Supplier Device Package :
Termination Style :
SMD/SMT
Brand :
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Termination :
Standard
Height :
1.2 mm
Test Frequency :
100 kHz
Series :
L-DWD
RoHS :
Details
DC Resistance (DCR) :
400mOhm Max
Product Status :
Last Time Buy
Application :
Power
Product Category :
Power Inductors - SMD
Inductance :
15 µH
Package / Case :
1616 (4040 Metric)
Material - Core :
Type :
Wirewound
Product Type :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Packaging :
Reel
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Datasheets
L4012C150MDWDT
L4012C150MDWDT datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD