L36EN-A24-2313
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
L36EN-A24-2313
Manufacturer
Visual Communications Company, LLC
Description
AMBR LED 24 VOLTS
Manufacturer :
Product Category :
Type :
LED
Panel Cutout Shape :
Round
Termination :
Wire Leads
Lens Size :
7.54mm Dia
Termination Style :
Wire Leads - 6 (152.40mm)
Voltage :
24V
Panel Cutout Dimensions :
0.31 (7.87mm)
Ratings :
DC
Published :
Series :
L36
Lamp Color :
Amber
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
14 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lens Style :
Round with Flat Top
Datasheets
L36EN-A24-2313
Introducing Visual Communications Company, LLC L36EN-A24-2313 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:LED, Voltage:24V, L36EN-A24-2313 pinout, L36EN-A24-2313 datasheet PDF, L36EN-A24-2313 amp .Beyond Visual Communications Company, LLC L36EN-A24-2313 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING