L34-A36-0583
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
L34-A36-0583
Manufacturer
Visual Communications Company, LLC
Description
PMI RND 3/8" LED 36V AMBER
Manufacturer :
Product Category :
Lens Transparency :
Panel Cutout Dimensions :
0.38 (9.53mm)
Lens Size :
10.39mm Dia
Series :
L34
Panel Cutout Shape :
Round
Millicandela Rating :
Lamp Color :
Amber
Lens Color :
Amber
Lens Style :
Round with Flat Top
Type :
LED
Package :
Bag
Wavelength - Peak :
Ratings :
DC
Product Status :
Obsolete
Termination Style :
Wire Leads - 6 (152.40mm)
Current :
10mA
Viewing Angle :
Ingress Protection :
Features :
Voltage :
36V
Datasheets
L34-A36-0583
Introducing Visual Communications Company, LLC L34-A36-0583 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:LED, Voltage:36V, L34-A36-0583 pinout, L34-A36-0583 datasheet PDF, L34-A36-0583 amp .Beyond Visual Communications Company, LLC L34-A36-0583 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING