L2C5-30801812G2300
Mfr.Part #
L2C5-30801812G2300
Description
LUXEON COB HIGH LUMEN EXTENSION
Stock
50
In Stock :
50
Temperature - Test :
85°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Reach Compliance Code :
Compliant
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
51.7V
Current - Max :
2.4A
CRI (Color Rendering Index) :
80
Lumens/Watt @ Current - Test :
138 lm/W
Color :
White, Warm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
23.00mm Dia
Flux @ Current/Temperature - Test :
8536lm Typ
HTS Code :
CCT (K) :
3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Series :
LUXEON CoB Core Range Gen 3
Factory Lead Time :
8 Weeks
Height :
1.50mm
Configuration :
Square
Size / Dimension :
28.00mm Lx28.00mm W
Current - Test :
1.2A