L2C2-57801216E2300
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
L2C2-57801216E2300
Manufacturer
Lumileds
Description
LED COB CORE RANGE COOL WHITE
Manufacturer :
Lumileds
Product Category :
Type :
Chip On Board (COB)
Light Emitting Surface (LES) :
23.00mm Dia
CCT (K) :
5700K 3-Step MacAdam Ellipse
HTS Code :
Color :
White, Cool
Size / Dimension :
28.00mm Lx28.00mm W
Max Current Rating :
3.2A
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
35V
Lumens/Watt @ Current - Test :
134 lm/W
Packaging :
Tube
Height :
1.50mm
Lead Free :
Lead Free
Viewing Angle :
115°
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
CRI (Color Rendering Index) :
80
Temperature - Test :
85°C
Configuration :
Rectangle
Series :
LUXEON CoB Core Range
Current - Test :
1.6A