L2C2-57801208E1500
Mfr.Part #
L2C2-57801208E1500
Description
LED COB CORE RANGE COOL WHITE
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature - Test :
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
35V
Max Current Rating :
1.8A
Color :
White, Cool
CCT (K) :
5700K 3-Step MacAdam Ellipse
Flux @ Current/Temperature - Test :
4212lm Typ
Size / Dimension :
20.00mm Lx24.00mm W
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
15.00mm Dia
Configuration :
Rectangle
Series :
LUXEON CoB Core Range
Published :
Lumens/Watt @ Current - Test :
134 lm/W
HTS Code :
Height :
1.50mm
Lead Free :
Lead Free
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Test :
900mA