L2C2-27801216E2300
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
L2C2-27801216E2300
Manufacturer
Lumileds
Description
LED COB CORE RANGE WARM WHITE
Manufacturer :
Lumileds
Product Category :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Color :
White, Warm
Viewing Angle :
115°
Configuration :
Square
Lead Free :
Lead Free
Current - Test :
1.6A
Height :
1.50mm
Lumens/Watt @ Current - Test :
123 lm/W
Type :
Chip On Board (COB)
Packaging :
Tube
Size / Dimension :
28.00mm Lx28.00mm W
Series :
LUXEON CoB Core Range
Temperature - Test :
85°C
HTS Code :
CCT (K) :
2700K 3-Step MacAdam Ellipse
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Current Rating :
3.2A
CRI (Color Rendering Index) :
80
Flux @ Current/Temperature - Test :
6874lm Typ
Light Emitting Surface (LES) :
23.00mm Dia
Lens Type :
Flat
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
35V