L218-5080024C30000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
L218-5080024C30000
Manufacturer
Lumileds
Description
24UP 280MMX20MM
Stock
563
In Stock :
563
Manufacturer :
Lumileds
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
CRI (Color Rendering Index) :
80
Width :
20mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
CCT (K) :
5000K
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max Current Rating :
480mA
Lens Type :
Flat
Temperature - Test :
45°C
Height :
3.00mm
Lumens/Watt @ Current - Test :
156 lm/W
Length :
279.2mm
Current - Test :
200mA
Flux @ Current/Temperature - Test :
1088lm Typ
Size / Dimension :
279.20mm Lx20.00mm W
Series :
LUXEON XR-3020
Current - Max :
480mA
Packaging :
Tray
Color :
White, Cool
Forward Voltage :
34.8V
Feature :
With Connector
Configuration :
Linear Light Strip
Lens Style :
Flat
Type :
LED Module
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
34.8V