L202-4080033C30000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
L202-4080033C30000
Manufacturer
Lumileds
Description
LED LUXEON MATRIX 4000K
Manufacturer :
Lumileds
Product Category :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Flux @ Current/Temperature - Test :
1461lm 1419lm~1502lm
CCT (K) :
4000K 5-Step MacAdam Ellipse
Temperature - Test :
25°C
Lens Type :
Flat
Voltage - Rated :
35V
Configuration :
Rectangle
Feature :
With Connector
Size / Dimension :
280.00mm Lx55.00mm W
Number of LEDs :
33
Packaging :
Tray
CRI (Color Rendering Index) :
80
Luminous Flux :
1.502 klm
Current - Max :
600mA
Lead Free :
Lead Free
Lens Style :
Flat
Height :
900μm
Max Current Rating :
600mA
Current - Test :
300mA
Current Rating :
100mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Lumens/Watt @ Current - Test :
152 lm/W
Factory Lead Time :
6 Weeks
Length :
280mm