L177SDB25S1ACH4R
Mfr.Part #
L177SDB25S1ACH4R
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SLDR
Black
Pbfree Code :
yes
Filter Feature :
No
JESD-609 Code :
e3
Number of Rows :
2
Empty Shell :
No
Flange Feature :
Board Side (4-40)
UL Flammability Code :
94V-0
Housing Material :
Glass
Shell Finish :
Tin
Option :
GENERAL PURPOSE
Gold
MIL Conformance :
yes
UL94 V-0
Backset Spacing :
0.406 (10.30mm)
Mixed Contacts :
Shell Size, Connector Layout :
3 DB B
Voltage - Rated :
250V
DIN Conformance :
Orientation :
RIGHT ANGLE
Pitch :
2.77mm
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Number of Positions :
25
Contact Material :
Phosphor Bronze
Total Number of Contacts :
25
Feature :
Board Lock
Mount :
Through Hole
Termination :
Solder
Operating Temperature :
-55°C~125°C
IEC Conformance :
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Current Rating :
5A
Datasheets
L177SDB25S1ACH4R
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions L177SDB25S1ACH4R from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Right Angle, Operating Temperature:-55°C~125°C, L177SDB25S1ACH4R pinout, L177SDB25S1ACH4R datasheet PDF, L177SDB25S1ACH4R amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions L177SDB25S1ACH4R ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
L177SDB25S1ACH4R Overview
L177SDB25S1ACH4R Features
SD series
L177SDB25S1ACH4R Applications
There are a lot of Amphenol ICC (Commercial Products)
L177SDB25S1ACH4R D-Sub Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP