L177SDB25S1ACH3R
Mfr.Part #
L177SDB25S1ACH3R
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SLDR
D-Sub Connector Assemblies
Backset Spacing :
0.406 (10.30mm)
Orientation :
RIGHT ANGLE
RoHS Compliant
Filter Feature :
No
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Voltage - Rated :
250V
Current Rating :
5A
Option :
GENERAL PURPOSE
MIL Conformance :
yes
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
UL Flammability Code :
94V-0
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
6 Weeks
Feature :
Board Lock
Mixed Contacts :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Total Number of Contacts :
25
Termination :
Solder
Pitch :
2.77mm
DIN Conformance :
Pbfree Code :
yes
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Phosphor Bronze
JESD-609 Code :
e3
Series :
SD
Empty Shell :
Number of Positions :
25
Shell Finish :
Tin
Flange Feature :
Board Side (M3)
Packaging :
Tray
IEC Conformance :
Shell Size, Connector Layout :
3 DB B
Datasheets
L177SDB25S1ACH3R
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions L177SDB25S1ACH3R from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Through Hole, Right Angle, L177SDB25S1ACH3R pinout, L177SDB25S1ACH3R datasheet PDF, L177SDB25S1ACH3R amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions L177SDB25S1ACH3R ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
L177SDB25S1ACH3R Overview
L177SDB25S1ACH3R Features
SD series
L177SDB25S1ACH3R Applications
There are a lot of Amphenol ICC (Commercial Products)
L177SDB25S1ACH3R D-Sub Connectors applications.
  • Communication
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP