L177SDB25S1ACH3F
Mfr.Part #
L177SDB25S1ACH3F
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SLDR
D-Sub Connector Assemblies
Empty Shell :
No
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Feature :
Board Lock
Mount :
Through Hole
Dielectric Material :
Thermoplastic, Glass Filled
IEC Conformance :
No
Backset Spacing :
0.406 (10.30mm)
Number of Positions :
25
DIN Conformance :
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Pbfree Code :
yes
Filter Feature :
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Total Number of Contacts :
25
Pitch :
2.77mm
15.0μin 0.38μm
MIL Conformance :
yes
Flange Feature :
Mating Side, Female Screwlock (M3)
Orientation :
RIGHT ANGLE
Black
JESD-609 Code :
e3
UL Flammability Code :
94V-0
Shell Finish :
Tin
Option :
GENERAL PURPOSE
Termination :
Solder
Contact Finish :
Gold
Mixed Contacts :
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Shell Size, Connector Layout :
3 DB B
Published :
Current Rating :
5A
Datasheets
L177SDB25S1ACH3F
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions L177SDB25S1ACH3F from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Right Angle, Operating Temperature:-55°C~125°C, L177SDB25S1ACH3F pinout, L177SDB25S1ACH3F datasheet PDF, L177SDB25S1ACH3F amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions L177SDB25S1ACH3F ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
L177SDB25S1ACH3F Overview
L177SDB25S1ACH3F Features
SD series
L177SDB25S1ACH3F Applications
There are a lot of Amphenol ICC (Commercial Products)
L177SDB25S1ACH3F D-Sub Connectors applications.
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP