L130-5780HA3000007
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
L130-5780HA3000007
Manufacturer
Lumileds
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Datasheet
Download
Description
LED LUXEON
Manufacturer :
Lumileds
Product Category :
Lumens/Watt @ Current - Test :
Viewing Angle :
110°
Base Product Number :
L130
Package :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Supplier Device Package :
CRI (Color Rendering Index) :
80
CCT (K) :
5700K
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.71V
Current - Max :
480mA
Product Status :
Obsolete
Current - Test :
65mA
Size / Dimension :
0.118 L x 0.118 W (3.00mm x 3.00mm)
Thermal Resistance of Package :
10°C/W
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Color :
White, Cool
Series :
LUXEON 3030 HE Plus
Flux @ 25°C, Current - Test :
Height - Seated (Max) :
0.030 (0.76mm)
Flux @ 85°C, Current - Test :