L130-5080HA3000007
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
L130-5080HA3000007
Manufacturer
Lumileds
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Datasheet
Download
Description
LED LUXEON
Manufacturer :
Lumileds
Product Category :
Height - Seated (Max) :
0.030 (0.76mm)
Color :
White, Cool
CCT (K) :
5000K
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Current - Test :
65mA
Lumens/Watt @ Current - Test :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.71V
Current - Max :
480mA
Size / Dimension :
0.118 L x 0.118 W (3.00mm x 3.00mm)
CRI (Color Rendering Index) :
80
Series :
LUXEON 3030 HE Plus
Supplier Device Package :
Flux @ 25°C, Current - Test :
Base Product Number :
L130
Package :
Tape and Reel (TR)
Thermal Resistance of Package :
10°C/W
Product Status :
Obsolete
Viewing Angle :
110°
Mounting Type :
Surface Mount
Flux @ 85°C, Current - Test :