L0805C5R6MSMST
Mfr.Part #
L0805C5R6MSMST
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Termination Style :
SMD/SMT
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
RoHS :
Details
Packaging :
MouseReel
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Length :
2 mm
Saturation Current :
Height :
1.25 mm
Test Frequency :
4 MHz
Type :
Multilayer
Self Resonant Frequency :
32 MHz
Inductance :
5.6 nH
Package :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
Tolerance :
20 %
Product :
Power Inductors
Product Type :
Fixed Inductors
Product Category :
Power Inductors - SMD
Application :
COMMERCIAL
Width :
1.25 mm
Termination :
Standard
Mounting Style :
PCB Mount
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Brand :
Series :
L-SMS
Datasheets
L0805C5R6MSMST
L0805C5R6MSMST datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD