L0805C3R9MSMST
Mfr.Part #
L0805C3R9MSMST
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Fixed Inductors
Self Resonant Frequency :
38 MHz
Diameter :
Product Category :
Power Inductors - SMD
Tolerance :
20 %
Package :
Tape and Reel (TR)
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Saturation Current :
Application :
COMMERCIAL
Test Frequency :
10 MHz
Length :
2 mm
Series :
L-SMS
Width :
1.25 mm
Packaging :
MouseReel
Termination :
Standard
Brand :
RoHS :
Details
Product :
Power Inductors
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Inductance :
3.9 uH
Type :
Multilayer
Mounting Style :
PCB Mount
Height :
1.25 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Termination Style :
SMD/SMT
Product Type :
Fixed Inductors
Datasheets
L0805C3R9MSMST
L0805C3R9MSMST datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD