L0805C2R2MDWLT
Mfr.Part #
L0805C2R2MDWLT
Description
L0805C2R2MDWLT
Fixed Inductors
DC Resistance (DCR) - Parallel :
390mOhm
Composition :
Ceramic
Inductance :
2.2 µH
Tolerance :
20%
Package / Case :
Height :
1.25mm
Min Operating Temperature :
-25°C
Width :
1.25mm
Max DC Current :
440mA
Max Operating Temperature :
105°C
Length :
2mm
Shielding :
Shielded
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency - Self Resonant :
80MHz
Test Frequency :
7.96MHz
Datasheets
L0805C2R2MDWLT
L0805C2R2MDWLT datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD